SWIFT HYBRID

Нивоа на опрема

GL

SWIFT HYBRID GL

Ставки од GL вредни за напомена:

БЕЗБЕДНОСТ

RBS - Радарска подршка за сопирање

ABS + EBD+BAS анти блок систем на сопирачките и eлектро контрола на тркалата

ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото

TCS - Систем за контрола на влечна сила

TPMS - Индикатор за низок притисок во пневматици

Auto Stop and Start систем на моторот

Hill Hold помош при тргнување на нагорнина

Сигурносни ремени со звучен сигнал, подесиви по висина

6 воздушни перници

Систем за деактивирање на воздушна перница

Можност за блокирање на задни врати

Систем за заштита од кражба, Имобилизатор

Сигурносни појаси на предни и задни седишта

Систем за ослободување на педали

ISOFIX за фиксирање детски седишта х2

КОМФОР

Хибриден систем 12V

ACC - Прилагодлив темпомат

Ограничувач на брзина

Автоматски светла

Автоматско нагодуввање на предни светла

Серво управувач со аудио команди

Управувач подесив по висина обложен со кожа

Далечинско централно заклучување

Електрика на предни прозори

Електрика на ретровизори со грејачи

Клима уред со филтер за полен

4,2” LCD информационен дисплеј во боја, со индекс за надворешна температура, напомена за вклучени светла, отворени врати, брзина, не ставени појаси, смена на масло

Возачко седиште подесиво по висина

Прекривка и светло во багажник

Делива задна клупа 60:40

Наслон за глава на задни седишта (3)

Внатрешно копче за отварање на резервоарот

Грејачи на ретровизори

Грејач на задно стакло

Сет за поправка на пневматици

USB и AUX приклучок

12V приклучок во централна конзола и багажник

Радио CD MP3 WMA со 4 звучници

Bluetooth контроли на управувачот

ЕКСТЕРИЕР И ЕНТЕРИЕР

LED дневни светла - интегрирани во предни светла

LED предни и задни светла

15 инчи челични тркала со 175/65R15 пневматици

Функција на светла "Guide me light"

Тонирани стакла

Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија

Предни брисачи со интервал; заден брисач со прскалка

Штитници за сонце со огледало за возачот и совозачот

Осветлување на таванот (3 позиции)

Преграда за чаши и шишиња на предни и задни врати

Рачка за менувач-црна, со сребрени детали

Внатрешни рачки за врати, хромирани

Бела украсна лајсна на централна конзола

Внатрешен тапацир на врати

Тапацир на седишта со текстил

Декоративни прстени на вентилација со сребрена боја

Бели украсни лајсни на подлактица - предни врати

Џеб на наслон на предно седиште

повеќе

од 13.990 €

GL+

SWIFT HYBRID GL+

Повеќе од GL:

БЕЗБЕДНОСТ

Dual Camera Brake Suport

Lane depurture warning – Предупредување за напуштање на сообраќајна лента

BSM - Детекција на мртов агол

RCTA - предупредување при возење назад

TSR – препознавање сообраќајни знаци

Систем за отклучување на менувач (за CVT)

КОМФОР

7 инчи аудио екран на допир со камера за паркирање

Конекција со паметен телефон + Apple Car Play

Грејачи на предни седишта

Канали за греење на задни седишта

Паркинг сензори

High Beam Assist – Автоматско гасење на долги светла

ЕКСТЕРИЕР И ИНТЕРИЕР

Aлуминиумски бандажи 16"; гуми 185/55Р16

Темни термоизолациони задни стакла

Светла за магла

повеќе

од 14.990 €

GLX

SWIFT HYBRID GLX

Повеќе од Gl Plus:

КОМФОР

Кey less - пристап и стартување без клуч

Автоматски клима уред

Навигација

Два високотонци

Управувач со длабинско подесување

Електрика на задни прозори

ЕКСТЕРИЕР И ЕНТЕРИЕР

Трепкачи на ретровизори

Алуминиумски бандажи 16" полирани

Елeктрично преклопиви ретровизори

Украсни лајсни на централна конзола и на предните врати со сребрена боја

LCD осветлување на регистарски таблички

повеќе

од 16.990 €

Бои

Burning Red Pearl Metallic + Super Black Pearl Metallic (D7Z) Rush Yellow Metallic + Premium Silver Metallic (D8A) Frame Orange Pearl Metallic + Super Black Pearl Metallic (CFK) Speedy Blue Metallic + Super Black Pearl Metallic (C7R) Burning Red Pearl Metallic (ZW1) Mineral Gray Metallic (ZMW) Super Black Pearl Metallic (ZMV) Premium Silver Metallic (ZN1) Pure White Pearl Metallic (ZVR) Speedy Blue Metallic (ZWG) Fervent Red (ZNB)

Детали

carmap

Место за шише

4,2 инчен информационен дисплеј во боја

Adaptive Cruise Control