IGNIS HYBRID

Нивоа на опрема

GL

IGNIS HYBRID GL


Ставки од GL ниво на опрема:

БЕЗБЕДНОСТ

ABS + EBD+BAS анти блок систем на сопирачките и елетро контрола на тркалата

ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото

TCS - Систем за контрола на влечна сила

TPMS - Индикатор за низок притисок во пневматици

Auto Stop and Start систем на моторот за МТ

Hill Hold помош при тргнување на нагорнина

Hill Descent Control - помош при возење низбрдо (за 4WD)

AllGrip Auto (за 4WD)

Сигурносни ремени со звучен сигнал, подесиви по висина

6 воздушни перници

Систем за деактивирање на воздушна перница

Можност за блокирање на задни врати

Систем за заштита од кражба, Имобилизатор

Сигурносни појаси на предни и задни седишта

Систем за ослободување на педали

КОМФОР

Серво управувач со аудио команди

Управувач подесив по висина

Далечинско централно заклучување

Електрика на предни прозори

Електрика на ретровизори

Клима уред со филтер за полен

Автоматски светла

Патен компјутер, со индекс за надворешна температура, напомена за вклучени светла, отворени врати, не ставени појаси, смена на масло

Делива задна клупа 60:40

Наслон за глава на задни седишта (3)

Внатрешно копче за отварање на резервоарот

Грејачи на предни седишта (за 4WD)

Грејачи на ретровизори (за 4WD)

Сет за поправка на пневматици

Грејач на задно стакло

USB приклучок

12V приклучок во централна конзола и багажник

Радио CD MP3 WMA со 4 звучници

Bluetooth контроли на управувачот

ЕКСТЕРИЕР И ЕНТЕРИЕР

15 инчи челични тркала со 175/65R15 пневматици

Функција на светла "Guide me light"

LED Дневни светла (за МТ)

LED Предни светла (за МТ)

LED Стоп светла

Автоматско нагодување на предни светла

Светла за магла напред

Тонирани стакла

Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија

Кровни носачи и заштитни енлафи над тркалата (за 4WD)

Предни брисачи со интервал; заден брисач со прскалка

Штитиници за сонце со огледало за возачот и совозачот

Осветлување на таванот (3 позиции)

Преграда за чаши и шишиња на предни врати

Рачка за менувач-црна, со сребрени детали

Внатрешни рачки за врати портокалови / титаниум боја

Централна конзола портокалова / титаниум боја

Внатрешен тапацир на врати во бело и црно

Тапацир на седишта со портокалови детали / титаниум боја

Декоративни прстени на вентилација со сребрена боја

повеќе

од 13.990 €

GL+

IGNIS HYBRID GL+

Повеќе од GL:

ЕКСТЕРИЕР И ИНТЕРИЕР

Алуминиумски бандажи 16"; гуми 175/60Р16

Темни термоизолациони задни стакла

Кровни носачи и заштитни енлафи над тркалата

Халогени предни светла (за AGS)

КОМФОРТ

7 инчи аудио екран на допир со камера за паркирање

Конекција со паметен телефон + Apple Car Play

Грејачи на предни седишта

Канали за греење на задни седишта

Грејачи на ретровизори

Возачко седиште подесивo по висина

Задни седишта деливи 50:50

Задни седишта лизгачки и преклопиви

Наслон за глава на задни седишта (2)

повеќе

од 14.990 €

GLX

IGNIS HYBRID GLX

Повеќе од GL Plus:

БЕЗБЕДНОСТ

Dual Camera Brake Suport

КОМФОРТ

Навигација

Cruse control - темпомат

Електрика на прозори - назад

Кey less-пристап и стартување без клуч

Автоматски клима уред

ЕКСТЕРИЕР И ИНТЕРИЕР

Трепкачи на ретровизори

Кожен управувач

Џеп на наслонот на возачкото седиште

повеќе

од 16.760 €

Бои

Caravan Ivory Pearl M Tough Khaki Pearl M Flame Orange Pearl Metallic Neon Blue Metallic Helios Gold Pearl Metallic Boost Blue Pearl Metallic Premium Silver Metallic Mineral Gray Metallic Super Black Pearl Metallic Fervent Red Flame Orange Pearl Metallic + Super Black Pearl Metallic Neon Blue Metallic + Super Black Pearl Metallic Helios Gold Pearl Metallic + Super Black Pearl Metallic Pure White Pearl Metallic + Super Black Pearl Metallic Fervent Red + Super Black Pearl Metallic Fervent Red + Super Black Pearl Metallic Tough Khaki Pearl M + Super Black

Детали

carmap

Украси во боја во ентериерот

USB приклучок

CRUISE CONTROL поставен на воланот

7" МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ДИСПЛЕЈ

Место за ситници

Start/Stop копче

Кожен волан

(за GLX)

Мултифункционален дисплеј

Информации за: поминати километри, моментална потрошувачка на гориво, температура и др.

Клима уред со филтер за полен

Bluetooth контрола на управувачот

Електрични ретровизори